پایگاه تخصصی اتاق مدیریت ارتباط با مشتری - اولین و بزرگترین مرجع CRM در کشور
اخبار داغ:
  • ثبت نام کارگاه آموزشی چرخه CRM آغاز شد.
  • هدیه ویژه مدیران برای سال 96 آماده ی ارائه شد
  • تقویم آموزشی نیم سال اول 96 در وب سایت قرار گرفت
  • وب سایت جدید اتاق مدیریت ارتباط با مشتری بزودی رونمایی خواهد شد

در مقاله پیشین در خصوص چیستی و کاربردهای بازی پردازی  (gamification) صحبت کردیم و اکنون مطلب را با گفت وگو پیرامون هستی بازی پردازی ادامه می دهیم. ارکان اصلی تشکیل دهنده بازی پردازی عبارتند از: 1-  محرک های بازی یا دینامیک بازی 2- مکانیک بازی پردازی . مکانیک های بازی قواعدی هستند که روند بازی را می سازند، یعنی جنبه ای که آن را مفرح، چالش برانگیز، راضی کننده و انگیزاننده می کند. ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.


ادامه مطلب

یکی از مهم‌ترین راه‌های موفقیت فروشندگان در بازار رقابتی امروز، توجه به نکات ریزی است که مشتری را ترغیب به خرید از یک فروشگاه خاص می کند. همه ما در مواجهه با کالایی که قصد خرید آن را داریم، هم به کارایی و قیمت محصول توجه می‌کنیم و هم به خصوصیات ظاهری آن. اما جالب است بدانید که بر اساس تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته است، رنگ و شکل ظاهری، درصد بسیار بالایی از توجه افراد رو به خود جلب می‌کند، به‌طوری که حتی در مواقعی نقش کلیدی را در خرید آن‌ها ایفا می‌کند.


ادامه مطلب

چه چیزی در یک اپلیکیشن موبایل یا یک سریال تلویزیونی وجود دارد که تا این حد آنها را جذاب می کند؟ جواب سوال بسیار ساده است. در همه اینها یک بازی وجود دارد. یک بازی که برای ما لذت بخش است. بسیاری از این مجموعه ها از یک قاعده به نام Gamification یا بازی پردازی پیروی می کنند! در این متن می خواهیم درباره چیستی و هستی بازی پردازی صحبت و با هم بررسی کنیم چطور می توانیم مشتریان مان را به همین نحو درگیر خودمان کنیم.


ادامه مطلب

ما به عنوان مشتری و به عنوان کارفرما هرکدام درکی از "حق مشتری" داریم که زمین تا آسمان با آنچه در ذهن دیگری می گذرد تفاوت دارد.در حقیقت مشتری مداری مفهومی است که جایگاهش والاتر از یک نقش بدسلیقه بر در و دیوار سازمان هاست. مفهومی که باید بارها توسط اصحاب فن و متخصصین بازنگری شود تا یه دستورالعملی بومی شده تبدیل شود.


ادامه مطلب
کارگاه آموزشی "آشنایی با چرخه اجرایی CRM " جمعه مورخ 22 اردیبهشت ماه 1396 از ساعت 9 صبح الی 17 برگزار می گردد . علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند با واحد آموزش 9-88755008 تماس حاصل نمایند .لازم به ذکر است اعضای محترم سایت crmroom.com از 5% تخفیف و اعضای ویژه 10% تخفیف برخوردار خواهند بود . ظرفیت این کارگاه محدود و 10 نفره بوده و اولویت با عزیزانی خواهد بود که سریعتر ثبت نام خود را قطعی نمایند. اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب
ادامه مطلب
برو به صفحه  [1] 2 3 ... 334 335 336

اخبار ويژه

  • کانال تلگرام CRMROOM
  • گروه متخصصین CRM
  • صفحه CRMROOM در اینستاگرام
  • بازار مجازی خدمات آموزشی
  • صفحه اینستاگرام
  • ماهنامه بازاریابی و تبلیغات