پایگاه تخصصی اتاق مدیریت ارتباط با مشتری - اولین و بزرگترین مرجع CRM در کشور
اخبار داغ:
  • تقویم آموزشی نیم سال اول 96 در وب سایت قرار گرفت
  • وب سایت جدید اتاق مدیریت ارتباط با مشتری بزودی رونمایی خواهد شد

یکی از مشکل‌ترین کارها برای هر کسب و کاری، مخصوصاً اگر نوپا باشد، تبلیغات بدون کمک گرفتن از شرکت‌های تبلیغاتی گران‌قیمت است. نکته اصلی و مهم در تبلیغات این است که شما با مخاطبان موردنظرتان ارتباط برقرار کنید چون برای موفقیت در تبلیغات ضروری است.  با کمترین هزینه هم می‌توانید یک تبلیغ مؤثر را با دنبال کردن ۶ راهنمای زیر ایجاد کنید:


ادامه مطلب

بسیاری از شرکت های  (B2B) به منظور بهبود رضایت و وفاداری مشتری، محصولات سفارشی طراحی کرده و ارائه خدمات ویژه خود را افزایش داده اند. اگرچه، مشتریان چنین اقداماتی را می پذیرند اما این اقدامات منجر به کاهش سود خواهد شد به خصوص وقتی که ارتقاء پیشنهادات ، باعث افزایش در قیمت ها یا حجم های سفارش نشده و این کاستی را جبران نکند.


ادامه مطلب

قدم دهم: تعیین عوامل مؤثر بر وفاداری ادراکی و معاملاتی دسته های مختلف مشتریان

هر دسته از مشتریان  (داخلی و خارجی) نیازهای متفاوتی دارند. از طریق یک دستورالعمل ساختار یافته باید در بازه های زمانی منظم عوامل مؤثر بر انواع وفاداری را تعیین کرد. در برنامه ممیزی باشگاه و همچنین در طرح بهبود مستمر از خروجی این بخش بسیار استفاده خواهد شد.


ادامه مطلب

قدم چهارم: سازمان اجرایی پروژه را مشخص کنید

در سازمان خود کارگروه راه اندازی باشگاه مشتریان را تشکیل دهید. نماینده مدیریت و نمایندگانی از واحدهای بازاریابی، فروش، خدمات پس از فروش، روابط عمومی باید حتماً در این کارگروه حضور داشته باشند. این کارگروه به عنوان نخستین اقدام مانیفست باشگاه را که معمولاً زایده ذهن مدیر ارشد است اصلاح می کند و توسعه می دهد.


ادامه مطلب
در دو قسمت قبلی در مورد چیستی و هستی باشگاه مشتریان و برخی تناقض های موجود در ذهن مدیران در این خصوص صحبت کردیم. سپس در خصوص چیستی سناریو در باشگاه مشتریان صحبت کردیم و اکنون در خصوص مشکلات موجود در برخی از سناریوهای باشگاه های مشتریان صحبت خواهیم کرد.
ادامه مطلب
برو به صفحه  1 2 [3] 4 ... 334 335 336

اخبار ويژه

  • کانال تلگرام CRMROOM
  • گروه متخصصین CRM
  • صفحه CRMROOM در اینستاگرام
  • بازار مجازی خدمات آموزشی
  • صفحه اینستاگرام
  • ماهنامه بازاریابی و تبلیغات