پایگاه تخصصی اتاق مدیریت ارتباط با مشتری - اولین و بزرگترین مرجع CRM در کشور
اخبار داغ:
  • هدیه ویژه مدیران برای سال 96 آماده ی ارائه شد
  • تقویم آموزشی نیم سال اول 96 در وب سایت قرار گرفت
  • وب سایت جدید اتاق مدیریت ارتباط با مشتری بزودی رونمایی خواهد شد
  • فصل نو ، ارتباط نو .... سال نو مبارک
نخستین جلسه این کلینیک کسب وکار با حضور سرکارخانم قاسمی، مدیر مارکتینگ یکی از کترینگ های شمال تهران و دو تن از مشاوران «فرصت امروز» برگزار شد؛ دکتر پیام ناوی، مدرس و مشاور مدیریت تجربه مشتری و رئیس هیأت علمی اتاق مدیریت ارتباط با مشتری و مهندس مهدی بدیعی، مدیر عامل اتاق مدیریت ارتباط با مشتری.
ادامه مطلب

هزینه به دست آوردن یک مشتری جدید بسیار بیشتر از حفظ یک مشتری موجود است با این حال تمام مشتریان یکسان خلق نمی شوند. برخی نیاز به توجه بیشتری از دیگران دارند، بعضی نیاز به پیگیری و راهنمایی های مداوم دارند و برخی علاقه ای ندارند که بابت هر چیز پیش پا افتاده ای مزاحم شان شوید.
با به دست آوردن بینش درمورد نیازها، ترجیحات و رفتار مشتری می توان سفر مشتری را در نقاط حساس بهینه کرد. ارائه مداوم تجارب مثبت به ایجاد روابطی پایدار منتهی می شود و روابط قوی کمک به ایجاد وفاداری، رشد و سودآوری می کند.


ادامه مطلب

در بازاری که ارائه تجارب متمایز به مشتری می تواند تنها راه پیروزی شما باشد، شناخت روحیات و تیپ های شخصیتی مشتری می تواند بهترین راه برای شما به منظور خلق تجارب شگفت انگیز بوده و در این جنگ استراتژیک بازار به شما کمک کند.
در شماره پیشین با مشتریان قرمز آشنا شدید و دریافتید که آنها مشتریانی سلطه گر و خودمحور بوده و به نوآوری علاقه وافری دارند بنابراین آنها جزو نخستین خریداران محصولات جدید و نوآورانه شما خواهند بود. در ادامه به سه دسته باقی مانده مشتریان اشاره کرده و با خصوصیات این مشتریان آشنا خواهیم شد.


ادامه مطلب

در گذشته بازاریابی را به عنوان علمی برای شناساندن محصول به مشتری که به دنبال آن است، معرفی می کردند. به عبارت دیگر در آن زمان خرید کالا یا خدمات بستگی به نیاز مشتری آن داشت و فروشنده تنها باید به دنبال پیدا کردن مشتری خود باشد زیرا تنها فروشنده مذکور بود که می توانست نیاز مشتری را برآورده کند.
اما امروزه مشتریان با توجه به توسعه و بسط بازار کالاهای مختلف و نیز افزایش تعداد فروشندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات، تمامی معادلات حاکم بر بازار را بر هم زده و نقشی متفاوت و پر رنگ را در حوزه بازاریابی ایفا می کنند.


ادامه مطلب
سال 1395 هم پایان یافت و همگی برای ورود به سال جدید آماده می شویم. امسال هم مانند سال های گذشته برای شما هدیه ای ویژه در نظر گرفته ایم. میتوانید در ادامه مطلب مشخصات و نحوه ی تهیه ی این بسته را مطالعه فرمایید.
ادامه مطلب
برو به صفحه  1 2 [3] 4 ... 331 332 333

اخبار ويژه

  • کانال تلگرام CRMROOM
  • گروه متخصصین CRM
  • صفحه CRMROOM در اینستاگرام
  • بازار مجازی خدمات آموزشی
  • صفحه اینستاگرام
  • ماهنامه بازاریابی و تبلیغات